Twinky vypráví 04 ...

JAK JSEM VYHRÁLA VÝSTAVU

Na podzim 2000 mě panička začala brát na výstavy, chtěla i dřív, prý do dorostu, abych se otrkala. Ale se zlomeným prstem a sádrou až pod ocas to nešlo. Začínala jsem hezky pozvolna, nejdřív jsem sbírala CAJCe, na NV v Prešově jsem se stala 4. nejlepší mladou fenou, z Evropské výstavy v Poznani 2000 mám titul Evropský junior vítěz a na MVP v Nitře jsem byla 2. nejlepší mladou fenou. Pak následovala dlouhá zimní pauza, v jejímž průběhu jsem si při rvačce s naší nejstarší fenou Gudy pohmoždila rameno. No co, pořád mi nechce ponechat vůdcovství ve smečce. Čas od času musím zkusit, jestli nezměnila názor - poslední pokus je z minulého týdne - mám díru v uchu a názor stále nezměnila.

V únoru 2001 pro mě začal nový výstavní rok. Začaly jsme v únoru na MVP Brno. Mám další CAJC do sbírky (už pátého) a o BOBa jsem prohrála s mojí poloségrou Sexy Sharon Kalokagathia. Taky je starší, tak na to má zatím nárok. Pak Katowice, kde už jsem chodila v dospělých a získala první CACIB. A pak to přišlo. Moje zatím nejúspěšnější výstava byla letos v březnu v Nitře. A opravdu to stálo za to, protože jsem stanula na samém vrcholu. Po výhře v kruhu a získání titulu BOB, jsem vyhrála i skupinu a titul BOG (porazila jsem svého kámoše dlouhosrstého trpaslíka Winnifreda, ale říkal, že mu to nevadí, BOGů už má prý hodně). Ale to ještě není všechno, po posouzení všech skupin jsem chodila o vítěze 1. výstavního dne, hrozně jsem se snažila, stavěla se, jak nejlépe umím a povedlo se - vyhrála jsem (titul BOD). Trošku jsem tím udělala "čáru přes rozpočet", druhý den byla spádová schůze KCHJ a se mnou jely ještě 3 paniččiny kamarádky. Aspoň jsme je odvezly do Prahy na schůzi a druhý den ráno se vracely do Nitry zkusit vyhrát celou výstavu. Pozorně jsem se dívala, kdo vyhrává skupiny a ve chvíli, kdy se vítězem 2. dne stal krásný a obrovský novofundlandský pes, mě pomalu opouštělo sebevědomí. No co, když už jsem tady, poperu se s ním se ctí. Vítěze výstavy posuzoval rozhodčí z Rakouska, pan Zimmermann. Bylo to hrozně napínavé, chodili jsme dokolečka, dopředu a dozadu a stáli v postoji. Ten pes byl tak veliký. Skoro jsem vedle něj nebyla vidět. Pak se k nám rozhodčí otočil zády, chvilinku si něco šeptal s tou paní od mikrofonu a potom ...


...zamířil přímo k nám. To bylo něco, VYHRÁLA JSEM CELOU VÝSTAVU a titul BIS (Best in Show). Takový potlesk, gratulace a focení jsem ještě nikdy nezažila. A ten nádherný, obrovský pohár, který mi dali, je aspoň 3x větší než já. Myslím, že to je životní úspěch nejen pro mě a mojí paničku, ale hlavně pro chovatelskou stanici KALOKAGATHIA, ze které pocházím.

TW_NITRA

 

Adresa

Svárov u Unhoště, asi 10 km od Prahy směrem na západ,
hned vedle potoka (pozor, v létě často vysychá)

Facebook

Samozřejmě nás najdete i na facebooku.

Facebook Valentinka kennel facebook

Volejte na mobil:

+420 603815473

Jste zde: Home Počteníčko Twinky vypráví 04 ...